Nejlepší francouzská vína

Eshop s vínem a delikatesami té nejlepší kvality. Z naší nabídky si vybere každý.

Rychlé doručení

zboží na skladě

Bezpečná platba

logo také prostřednictvím PayPal nebo PayU

Francouzské víno a klasifikace

Francouzské víno ve vinotéce La Cave d´Adrien

V nově otevřené vinotéce La Cave d´Adrien jsme si za cíl vytyčili dovézt českým zákazníkům jedinečná a kvalitní francouzská vína a delikatesy za příznivé ceny.
V dnešní době, kdy se slovo krize skloňuje ve všech pádech, je stále možné zapomenout na každodenní starosti a dopřát si kvalitní francouzské víno, aniž byste museli zruinovat svůj rozpočet. Připravte pro sebe a své blízké příjemný večer s francouzským vínem a delikatesami. Vaši blízcí tuto snahu zajisté ocení a pokud si vyberete naše produkty, úspěch Vám můžeme zaručit.

Francouzské víno a jeho historie
Pěstování vinné révy a výroba vína začala ve Francii již v šestém století před naším letopočtem, kdy  je o něm první dochovaný záznam. V tuto dobu obsadili jižní Francii řečtí osadníci, kteří s sebou tradici pěstování vinné révy a výrobu vína přinesli.
Z jihu Francie se pak v průběhu času tradice pěstování vinné révy a výroba vína rozšířila napříč celou Francií a stala se národním bohatstvím.
Francouzská vína s dlouholetou tradicí Vám nabízejí široký výběr chutí a vůní, které byly jednotlivými vinaři pečlivě vytvářeny. Na atributy vína (chuť, vůni, barvu a další) má vliv mnoho faktorů – půda, odrůdy vinné révy, výše sklizně, způsob řezu, způsob lisování, uložení k zrání, teplota, bezesporu umění vinařů a mnoho dalších.

Klasifikace francouzských vín
Abyste se lépe orientovali v některých označeních, která najdete u popisu vín v našem e-shopu, připravili jsme pro Vás stručný výklad klasifikace vín.

Vin de Table (označení EU: Vin de France)
Jedná se o stolní vína, která nenesou označení odrůdy a původu. Musí být vyrobena z hroznů vypěstovaných ve Francii a mít minimální obsah alkoholu 8,5 %. V celkové produkci vína ve Francii tvoří podíl cca 40 % .
Vin de Pays (označení EU: IGP)
Vin de Pays jsou kvalitnější vína než Vin de Table. Tato vína mají již označení původu a odrůdy a vztahují se na ně určitá omezení, která se musí při výrobě dodržovat. Přesto nejsou tato omezení tak přísná jako u vín vyšších kategorií a nechávají prostor pro fantazii vinařů k vylepšování chutí a atributů vína. V celkové francouzské produkci vína tvoří cca 14,5 %. V e-shopu La Cave d´Adrien jsou to například vína Domaine de Font Neuve 2011 červené víno a Viognier 2011 Domaine de Font Neuve 2011 bílé víno(obě za 99 korun).
VDQS (v EU se nebude používat)
Toto označení obdrží víno, které je pod přísnou kontrolou a před zařazením na trh je hodnoceno komisí odborníků. Pokud víno označení získá, je označeno ochranou známkou s kontrolním číslem. Trend je v tuto chvíli označení zrušit, takže se některá vína přeřazují k vínům s označením AOC. V celkové produkci francouzského vína tvoří přibližně 1 %.
AOC (označení EU: AOP)
Tuto klasifikaci obdrží jen ta nejkvalitnější vína, u kterých  INAO (Národní institut potvrzování původu) přísně kontroluje původ, odrůdy, množství produkce, pěstitelské metody, techniky zpracování a kvalitu výsledných produktů. Tvoří cca jednu třetinu produkce francouzského vína.
(zdroj decanter.com, vino.cz a inao.fr)

Francouzské víno v sobě snoubí tradici výroby, zručnost vinařů, teplé podnebí a La Cave d´Adrien tak přináší na Váš stůl nevšední zážitek z Francie.2013-05-06 19:23:23