Nejlepší francouzská vína

Eshop s vínem a delikatesami té nejlepší kvality. Z naší nabídky si vybere každý.

Rychlé doručení

zboží na skladě

Bezpečná platba

logo také prostřednictvím PayPal nebo PayU

Francouzské vinařské regiony

Côtes de Provence: 
Provance mapa
Oblast Côtes de Provence se rozkládá na jiho-východě Francie na 20.000 hektarech a má tři oddělení: Var, Bouches du Rhône a část Alpes Maritimes. 
Krajina je velmi rozmanitá a vystavena větru (mistral – studený vítr ze severu), se slunným, teplým a suchým klima. 
Můžeme si všimnout 2 zón: jedné vápenecové na severu a západě regionu a druhé krystalické, která je charakteristická pro jih a východ. 
Region je nyní vyhlášený tím, že z něho pocházejí některé nejlepší růžová vína na světě. : křišťálově čistá, ovocná a velkorysá. 
Také produkuje pozoruhodná červená vína, silná a robustní, a bílá vína, jemná a delikátní.V La Cave d'Adrien: Rosé Colette

Beaujolais: 
Beaujolais map
Vinice zabírají asi 22 000 ha ve střední nadmořské výšce 300 metrů. Krajina Beaujolais se nachází ve středo-východní Francii. Beaujolais vinice těží ze dvou základních aktiv: 
- Granitického podloží zajišťující skvělou strukturu 
- Unikátní révy utvářející všechna vína z regionu: Gamay noir, ze kterého jsou vytvářena flexibilní vína s tóny červeného ovoce a vůní drobných květů (nos) 
Mezinárodně proslulé Beaujolais Nouveau je oslavováno každý třetí čtvrtek v měsíci listopadu od roku 1951! Je také známo, že je jedním z nejlepších v poměru hodnoty za pořizovací cenu pokud jde o francouzská vína ... 

«Tři řeky tečou v Lyonu: Saone, Rhone a ... Beaujolais» V La Cave d'Adrien: Saint-Amour

Alsace: 
Mapa Alsace
Vinařská oblast Alsace se nachází na severo-východě Francie. Zahrnuje dvě oddělení: Bas-Rhin a Haut-Rhin. Rozkládá se na ploše 120 kilometrů dlouhé a 4-20 kilometrů široké. Nadmořská výška se pohybuje od 150 metrů do 400 metrů. 
Klima v Alsasku je semi-kontinentální a má vhodnou délku slunečního světla s občasnými srážkami. 
Mnoho různých podloží v této oblasti vytváří podmínky pro vína, které jsou různorodá a charakteristická danou půdou. Nejlepší vinice jsou založeny na vápenitých stráních a žulových horninách. 
V Alsasku se nachází mnoho různých vinic. Specifičností této oblasti je to, že každé víno je pouze z jedné odrůdy vinné révy a ta dává vínu jeho název (Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, ...). 
Alsasko produkuje každý rok jedny z nejlepších bílých vín ve Francii. V La Cave d'Adrien: Riesling (Ryzlink rýnský), Pinot Blanc (Rulandské bílé)

Bourgogne / Burgundy: 
Mapa Bourgogne
Nachází se nad Beaujolais, Burgundsko je ve středo-východní Francii. To sdružuje čtyři oddělení a zabírá plochu přes 200 km dlouhou (z Lyonu do Dijonu). Region má kontinentální klima s chladnými zimami, ale teplými a slunečnými léty. 
Vzhledem k délce oblasti se složení podloží velmi liší. Na severu regionu je složeno především z vápencové půdy, zatímco na jihu se vyznačuje složením z argilo-křemičitých zemin. 
Dvě hlavní odrůdy vína jsou Pinot Noir a Chardonnay, ale používány jsou i jiné révy. 
V Burgundsku je vyráběno mnoho slavných vín. Například: Côtes de Beaune (červené), Côtes de Nuit (červené) a Chablis (bílé). 
Mnoho lidí říká, že červená burgundská vína jsou z těch Francouzských nejlepší.

V La Cave d'Adrien: Volney, Beaune 1er Cru, Aligote, Passetoutgrain, Chablis,-les-Beaune, Givry 1er Cru, Givry, Maranges Le GOTY

Languedoc-Roussillon: 
Languedoc map
Languedoc-Roussillon je největším vinařským reagionem na světě. Celkem tento region zabírá 240 000 ha a napočítáme zde na 30 000 vinařů ve 3 odděleních. 
Zeměpisná poloha Languedoc-Roussillon je jednou z nejvhodnějších pro kulturu vinic a na zpracování vín, která se vyznačují svou velkou různorodostí. 
Klima je středomořské jako Côtes de Provence a vinice jsou vystaveny větru (tramontane a marin).
Od doby kdy v regionu začala výroba vína pouze z jedné odrůdy révy (1980) jeho popularita neustále narůstala a dnes je Languedoc-Roussillon největším výrobcem stolních vín ve Francii. 
Navzdory obrovskému množství vyrobeného vína je region známý i díky vysoké kvalitě bílých a červených vín. V La Cave d'Adrien: Domaine de Font Neuve, Viognier, Camas Pinot Noir, Domaine de Grezan Chardonnay, Domaine de Gros zrna, Domaine du Mas Rouge, Le Champ du Coq; Le Petit Pont.

Bordeaux: 
Map Bordeaux
Nachází se na 45. rovnoběžce, přesně na půli cesty mezi severním pólem a rovníkem. Oblast Bordeaux má mírné oceánské podnebí. 
Vliv golfského proudu ohřívá a reguluje teplotu v regionu, zatímco borové lesy chrání vinice před větrem. Klima je ideální pro pěstování výjimečných vinných rév: teplá léta a zimy se vzácnými mrazy. Navíc se v oblasti Bordeaux nachází nejstarší vinice na světě, které pokrývají plochu o 113 000 ha. 
Nejoblíbenější odrůdy jsou Merlot a Cabernet sauvignon pro červená vína a Sémillion a Sauvignon pro bílá vína
Díky těmto dokonalým podmínkám, vysoké kvalitě vína v kombinaci s vysoce zkušenými vinaři je oblast Bordeaux nejvýznačnějším regionem představujícím francouzská vína.
 


V La Cave d'Adrien: La Grande Abesse, La Commanderie, Chateau de la Place, Chateau l'Hospital, La Reserve de Leoville Barton, Sigognac Medoc

Côte du Rhône: Map Rhone

Pojmenování Côte du Rhône zahrnuje všechna vína vyrobena v údolí «la du Rhône». 
Údolí se rozkládá na 42.000 Ha a je rozděleno na 6 oddělení na středovýchodu Francie. Většina produkce z tohoto regionu těží z ideálních podmínek středozemního klima. Horké a slunečné dny jsou vyváženy sezóními dešti a vlivem větru (mistral). Hlavní vinné révy této oblasti jsou Grenache a Syrah, k dosažení ideální kvality vína se ale využívají i další odrůdy jako je Cinsault nebo Muscardine. 
Vína z Côtes du Rhône často nabízejí velmi konkurenční ceny. Najdeme zde lehké a ovocné červené víno, ale i víno s větším množstvím tříslovin a krásnou strukturou vhodné k archivaci. Růžová vína jsou většinou ovlivněny odrůdou Cinsault a ke spotřebě jsou nejlepší mladá, zatímco vzácná bílá vína jsou čerstvá a aromatická díky kombinaci vinné révy, jako je Grenache Blanc a Roussanne. V La Cave d'Adrien: Chateauneuf du Pape, Les vignes du Prieuré - Gigognan, Saint-Esprit Delas, Paralelle 45

Sud-Ouest:  
Mapa Sud Ouest
Vinice z regionu Sud-Ouest zabírají obrovské území. Představují 8 oddělení na jiho-západě Francie. Kulturu pěstování vína do regionu přinesla, jako do dalších oblastí, římská okupace. Region trpí po dlouhou dobu úspěchy a soutěžením se svým sousedem: Bordeaux. 
Nicméně od roku 1970  našla vína z oblasti Sud-Ouest nový impuls a nyní jsou považována za kvalitní a jedinečná vína podpořená dlouholetou tradicí.
Klima je velice podobné jako v oblasti Bordeaux: přímořské. Na vinice působí teplá a slunečná léta a mírné zimy s ojedinělými mrazy. V jihozápadní oblasti se nachází jedinečné vinné révy, které jsou typické pro tento region jako je Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot a Tannat. 
Tato specifika vytváří silná červená vína s výraznou tříslovinou, která jsou většinou vhodná k další achivaci. Suchá bílá vína z této oblasti jsou charakteristická tóny exotického ovoce a  často svou lehkostí. V La Cave d'Adrien: Brumont Gros Mansang - Sauvignon, Le Petit Pont, Merlot Tannat

Val de Loir: Map Valle de Loire

Pokud jde o výrobu vína  je Val de Loir třetí největší oblastí ve Francii. Vinice o rozloze více než 800 km dlouhé, rozpínající se od Atlantského oceánu do středu Francie. «Silnice vinic", která protíná region je nejdelší ve Francii a vede přes 7 různých oddělení. Řeka Loira je společným bodem všech sedmi oddělní. Řeka nabízí ideální podmínky pro výrobu a uvádění vín na trh. 
Klima se liší kvůli délce regionu, ale je obvykle poznamenáno oceánským klima s horkými léty a mírnými zimami. Hlavními odrůdami Val de Loir jsou Pinot Noir, Pinot Gris, Cabernet Franc a Gamay u červených vín a Chenin, Sauvignon, Chardonnay a Muscadet u bílých vín. 
Červená vína mají vynikající pověst a bílá vína patří mezi nejlepší na světě, jako je Pouilly Fumé či Sancerre. La Cave d'Adrien: Pouilly Fumé, Chinon Rouge, Quincy a Saint Nicolas de Bourgueil

Champagne: 
Mapa Champagne
Region Champagne je jedinou oblastí která se specializuje pouze na výrobu jednoho druhu vína. Šampaňské je šumivé víno, které nese jméno své apelace. 
Vinice v Champagne zahrnují 33 000 ha a jsou rozdělena na tři oddělení (Main, Aube, Aisne). 
Šampaňské se skládá ze tří hlavních rév: Pinot Noir, Pinot Meunier a Chardonnay. Výroba Šampaňského vína vyžaduje trpělivost a nemalé finanční zdroje z důvodu dlouholeté imobilizace vína, aby se stalo šumivým. 
Dnes má Champagne celosvětovou reputaci a doprovází řadu slavnostních událostí. 
Proces je často napodobován, ale je velice pečlivě kontrolován a označení Champagne může nést pouze šumivé víno z oblasti Champagne. To utváří specifičnost a jedinečnost tohoto vína.

V La Cave d’Adrien: Marc Lemoine, Billecart Salmon, Louis Roederer2014-08-06 18:36:09